GenelİNTERNET TARİHİTEKNOLOJİ TARİHİ

Her Girişimcinin Yakından Takip Etmesi Gereken 9 Site

Start up dünyası, her geçen gün büyüyen ve yeni girişimlerin dahil olduğu büyük bir ekosistem haline geldi. Fikirlerini gerçekleştirmek amacıyla bu dünyaya giren bir çok girişimci için nereden başlayacağını bilememek en büyük problemlerden biri. Bu nedenle size bir girişimin olmazsa olmazı 9 siteden bahsetmek istiyoruz.

1. arikovani.com


Bir girişimin en önemli ihtiyaçlarından biri de şüphesiz ki fon bulmak. Arıkovanı ise girişimcilerin geliştirdikleri teknoloji ve inovasyon odaklı projelerin hayata geçmesi için ihtiyaç duydukları kaynağı toplumdan edinmesini sağlayan bir kitlesel fonlama platformu olarak karşımıza çıkıyor. Site üzerinden girişiminizin ihtiyaç duyduğu fonu yaratarak büyümenize yardımcı olurken ürününüzü tanıtmanıza da katkı sağlıyor.

2. ciz.io


Çok güzel bir fikriniz var ve bunu plana dökmekte, ilk adımı atmakta zorlanıyorsanız ciz.io tam da bu noktada yardımınıza koşuyor. Site üzerinden ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz iş modeli ve yalın kanvas modülleri ile girişiminizin hayata geçmesinde yardımcı oluyor.

3. sherpa.blog


SHERPA Blog, tasarım odaklı düşünceye odaklanan bilgi topluluğunu Türkçe bilgi ve kültür içerikleriyle bir araya getiren bir online medya oluşumu. Çoğunlukla girişimciler ve yöneticilerden oluşan ziyaretçilerine, kullanıcı deneyimi, arayüz ve etkileşim tasarımı, yazılım geliştirme ve daha birçok konu hakkında makaleler, e-kitaplar ve online eğitimler sunarak ilham veriyor.

4. startuphukuku.comk


Start up hukuku aslında her girişimin ihtiyacı duyduğu, hukuken bilmesi gereken detayları makale, röportaj,bvaka çalışması üzerine paylaşımları ile yardımcı olan sitelerden biri. Özellikle girişimcilerin karşılaştığı problemlerin başında gelen hukuki süreçler konusunda takip etmenizi öneriyoruz.

5. startupmarket.co


Girişim ekosisteminin dijital platformu olarak kendini tanımlayan startupmarket, girişimlere ulaşmayı kolaylaştıran ve tek sayfada yatırımcılara sunması gereken tüm dokümanları toplayarak girişimleri yatırımcılara hazırlayan kullanışlı bir arayüze sahip. Girişimci olarak girişiminizi birkaç kolay adımda oluşturup gereken dokümanları profilinize ekleyerek bu dünyaya ilk adımınızı atabilirsiniz. Ayrıca startupmarket ile danışman ve yatırımcı olarak da kaydolabilir, girişimleri doğrudan takip ederek kolayca iletişime geçebilirsiniz.

6. webrazzi.com


Bir girişimcinin olmazsa olmazı sitelerden biri de Webrazzi. Her girişimcinin mutlaka en az bir kez ziyaret ettiği bilgi ve haber paylaşım platformu olan Webrazzi, sektörden haberdar olmak için takip etmeniz gereken sitelerden biri.

Do you like this post?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Etiketler

Related Articles

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close